Tel : 4447008  WhatsApp : 05412123711  E-Posta : artvin@artvin.bel.tr | Faks:04662123712 | Kep adresi: artvin@hs01.kep.tr
HABERLER

ARTVİN BELEDİYE BAŞKANI DEMİRHAN ELÇİN’İN “7 MART ARTVİN’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI

Genel 06/03/2023 17:15

Artvin Belediye Başkanı Sayın Demirhan Elçin mesajında şu ifadelere yer verdi:

Öncelikle ulusumuzun başı sağ olsun. Kahramanmaraş ve Hatay merkezli 11 ilimizi kapsayan ülke nüfusunun %15-20’lik kesimini etkileyen asırlardır ülke coğrafyasında yaşadığımız ardada depremler neticesinde şuana kadar belirlenen 45 bin vefat eden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet 100 binin üzerindeki yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümünü büyük bir sevinç ve heyecanla karşılamaktayız. Artvin, yürekli, cesur,  adil,  hoşgörülü,  bilinçli kültürlü insanların yaşadığı ender memleketlerden biridir.

Hiçbir yerde benzerine rastlanmayacak tarihi Artvin kalemiz var. Bütün kaleler, her yerde yerleşim yerlerinin üzerinde olur, ama Artvin kalesi yerleşim yerinin en aşağısındadır. Yani kaleyi geçersen Artvin’e gelirsin. Asırlardır bu topraklarda yaşayan milletlerin ve medeniyetlerin, önce halk, önce insan, önce vatandaş anlayışıyla, halkını düşmanın önünde siper etmeyip, öncelikle askeriyle düşmanın önünde siper olup, sivil halkını koruyarak düşmanı püskürtme ilkesini şiar edinenlerin yaşadığı memlekettir Artvin.

Artvin, işgal altında olan ülkemizde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, sahip olduğu manevi gücü ve bağımsızlık inancıyla büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek, 7 Mart 1921’de düşman işgalinden kurtulmuş ve özgürlüğüne kavuşmuştur.

Bu anlamlı günde, bu cennet vatanımızı bizlere miras olarak bırakan,  başta ulusal Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Artvin’ i il yapan Mustafa Kemal Atatürk’ün en yakın silah ve siyasi arkadaşı dönemin başbakanı İsmet İnönü, Mareşal Fevzi Çakmak, Doğu Cephesi Komutanı Kazım Karabekir Paşa, Çoruh Bölgesi Müfreze Komutanı Deli Halitpaşa, Miralay Şükrü Bey’e ve bu cennet vatanı bizlere miras bırakmak için, kanlarını gözlerini kırpmadan su gibi akıtan, canlarını feda eden tüm şehitlerimize minnettarlığımı belirtirken, aziz hatıraları ve eserleri önünde saygıyla eğiliyor Allahtan rahmet dilerken gazilerimizde şükranlarımı sunarım.

Artvin’de ve İl dışında yaşayan tüm Artvinli hemşerilerimizin Kurtuluş Günlerini kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

DİĞER HABERLER
İletİşİm

Kısa sürede iletiniz ile ilgili dönüş yapılacaktır.

İletişim Sayfasına Git

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Artvin Belediyesi Destek   Yardım Masası
905412123711
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
WhatsApp Canlı Destek