Tel : 4447008  WhatsApp : 05412123711  E-Posta : artvin@artvin.bel.tr | Faks:04662123712 | Kep adresi: artvin@hs01.kep.tr
HABERLER

BAŞKAN ELÇİN, MÜTEAHHİTLERE İMAR PLANI SÜRECİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Genel 06/06/2023 13:40

Belediye Başkanımız Sayın Demirhan Elçin, iptal ettirilen imar planı ile ilgili Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Seçkin Kurt ve şehrimizdeki müteahhitler ile bir araya gelerek süreç hakkında bilgi verdi.

Başkan Elçin; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Yapması/Yaptırması ve Onaylaması Gereken 1/100.000 Ölçekli Artvin Çevre Düzeni Planı yanlış eksik yapıldığı ve onaylanmadığı için; Çevre Şehircilik Bakanlığının Taşra Teşkilatı Olan T.C. Artvin Valiliği Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü kendi bakanlığının eksik bıraktığı planı bahane ederek Artvin’in şehir planını iptal ettirdiğini belirterek Artvin’i her şeye rağmen plansız bırakmamak için çalıştıklarını ifade etti.

Elçin; ’Plan iptal edildiği için Yasa ve Mahkeme kararı gereği mevcut yapımı devam eden tüm Resmi, Özel Kişi ve Kurumların inşaatları tedbir amaçlı olarak seviye tespiti yapılarak mühürlenecektir. Mevcut Diş Hastanesi ve 3 adet yapı plansız alanda kaldığı için, 1/100.000 ölçekli planın Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca güncelleninceye kadar geçecek süre içerisinde iskan ruhsatı verebilmemiz mümkün olamayacaktır.

27 Mayıs’ta askıya çıktığımız ve 30 gün zorunlu askıda kalacak olan Şehir İmar Planına yapılacak itirazların imar komisyonu tarafından değerlendirilmesinin ardından Temmuz Ayı Belediye Meclisinde onaylanıncaya kadar geçecek sürede İmar ile ilgili işlemler zorunlu olarak duracaktır. ’

DİĞER HABERLER
İletİşİm

Kısa sürede iletiniz ile ilgili dönüş yapılacaktır.

İletişim Sayfasına Git

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Artvin Belediyesi Destek   Yardım Masası
905412123711
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
WhatsApp Canlı Destek