Tel : 4447008  WhatsApp : 05412123711  E-Posta : artvin@artvin.bel.tr | Faks:04662123712 | Kep adresi: artvin@hs01.kep.tr
HABERLER

KAFKASÖR’ÜN BAŞ BOĞASI VEFA OLDU

Genel 24/07/2023 09:02

42. Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivalinde Kamil Koçer’e ait Vefa isimli Boğa şampiyon olarak şampiyonluk unvanını korudu.

Belediyemiz organizasyonunda gerçekleştirilen 42. Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali kapsamında gerçekleştirilen boğa güreşlerinin 4. ve son gününde 34 boğa 1.200 rakımlı Kafkasör Yaylamızda sis ve yağmura aldırış etmeden kıyasıya mücadele etti.

Festival kapsamında düzenlenen boğa güreşlerinin 4. gününde "Küçük Başaltı", "Baş Altı" ve ‘’ Baş’’ kategorisinde gerçekleşen boğa güreşlerinde toplam 205 bin TL para ödülü verildi.  Küçük Başaltı kategorisinde Kırçiçek Kardeşlere ait “CEKO”, Baş Altı Kategorisinde Göktuğ Bayram ait “Gülle"; Baş Kategorisinde Kamil Koçer’e ait “Vefa” isimli boğalar birinci oldu.

4 gün süren 42. Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali kapsamında 147 boğanın kıyasıyla güçlerini paylaştığı boğa güreşleri sonunda 8 kategoride birinci olan boğa sahiplerine toplam 475 bin Lira para ödülü verildi.

4 gün süren güreşlerin sonunda il protokolü tarafından derece alan boğa sahiplerine,  altın ve gümüş renkli boğa bibloları ve hediye çeki verildi.

 Belediye Başkanımız Sayın Demirhan Elçin, 42. Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat festivaline katılıan herkese teşekkür ettikten sonra; Artvin Kafkasör Geleneksel Boğa Güreşlerini Yaşatma ve Yaylalarını Koruma Spor Kulübü Derneği Başkanı Erkan Keskin’e ve 4 gün boyunca festivalin sunumunu gerçekleştirerek festivale renk katan Sunucu Şakir Karaya festivalin anısına altın mikrofon hediye etti.

42. Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali’nin son gününde;Artvin Valisi Yılmaz Doruk, CHP YDK Başkanı ve Artvin Milletvekili Sn. Av. Uğur Bayraktutan, AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek,Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir,  Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin,  AK Parti İl Başkanı Fatih Tahtalı, MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, CHP Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, Kurum Amirleri, Siyasi parti ve STK temsilcileri, ve binlerce kişi 3 kategoride gerçekleşen güreşleri izledi.

DİĞER HABERLER
İletİşİm

Kısa sürede iletiniz ile ilgili dönüş yapılacaktır.

İletişim Sayfasına Git
--%>

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Artvin Belediyesi Destek   Yardım Masası
905412123711
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
WhatsApp Canlı Destek