Tel : 4447008  WhatsApp : 05412123711  E-Posta : artvin@artvin.bel.tr | Faks:04662123712 | Kep adresi: artvin@hs01.kep.tr
HABERLER

BİJİK KOYUNLARIMIZI ÜRETİCİYLE BULUŞTURDUK

Genel 01/11/2023 16:24

Belediye Başkanımız Sayın Demirhan Elçin, küçükbaş hayvancılık üretimi yapacak olan 13 kişiye 1 koç 3 gebe Bijik koyununu ücretsiz olarak teslim etti.

Şehrimizdeki küçükbaş hayvancılığı geliştirmek için geliştirdiğimiz küçükbaş hayvancılığa tam destek projemiz kapsamında daha önce İngiliz Irkı olan Suffolk Koyunlarını şimdide nesli tükenmek üzere olan ve koruma altına aldığımız yerel ırkımız olan Bijik Koyunlarını üreticilere ücretsiz dağıttık.

Yerel Irk olan Bijik Koyunlarının üreticiyle buluşturmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Başkan Elçin şunları kaydetti:

‘Seçimden sonra küçükbaş hayvancılığı gerçekleştireceğiz diye vaadimiz vardı. Bu vaadimizi gerçekleştirdiğimizden dolayı mutluluk duyuyorum. Daha önce İngiliz Irkı olan ve et kalitesi bakımında dünyada ilk sırada olan suffolklarımızı teslim etmiştik. Bugün de nesli tükenmekte olan yerel ırk Bijik Koyunlarımızı üreticilerimize dağıttık böylelikle hem ırkı korumuş olacağız hem de üreticimize destek sağlayacağız.   

Dağıtımı gerçekleştirirken öncelikle kadın ve gençleri tercih ediyoruz. Bu işten kazanç elde etsinler ve bir yerde iş aramasınlar böylelikle işsizliğinde önüne geçmeyi planlıyoruz. ’ Diye konuştu

DİĞER HABERLER
İletİşİm

Kısa sürede iletiniz ile ilgili dönüş yapılacaktır.

İletişim Sayfasına Git

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Artvin Belediyesi Destek   Yardım Masası
905412123711
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
WhatsApp Canlı Destek