Başkan Erdem, Encümen Üyesi olarak seçilmesinden dolayı
büyük bir onur duyduğunu belirterek, kendisini bu göreve layık gören tüm katılımcılara teşekkür etti. Başkan Erdem, yaptığı açıklamada, "TBB Başkanı seçilen İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nu tebrik eder, başarılar dilerim. Türkiye Belediyeler Birliği Encümen Üyeliği’ne seçilmiş olmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyuyorum. Bu önemli görevde elimden gelenin en iyisini yaparak, belediyelerimiz arasındaki işbirliğini artırmak ve halkımıza daha iyi hizmet sunmak için çalışacağım," dedi.