Tel : 4447008 WhatsApp : 05412123711 E-Posta : artvin@artvin.bel.tr | Faks:04662123712 | Kep adresi: artvin@hs01.kep.tr
HABERLER

BELEDİYE BAŞKANI DEMİRHAN ELÇİN CHP VE ADD’NİN ATATÜRK ANITANA ÇELENK SUNMA TÖRENİNE KATILDI

Genel 23/04/2020 14:17

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, CHP İl Başkanlığı ve Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanlığı tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘nın 100. Yılı dolayısıyla düzenlediği Atatürk Anıtı’na çelenk sunma programına katıldı.

Coronavirüs nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uyularak düzenlenen program, CHP İl Başkanlığı ve ADD Artvin Şubesi’nin Valilik Önünden bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunumu yaptıktan sonra saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasıyla devam etti.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin burada yaptığı konuşmasında,23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı ve  T.B.M.M Kuruluşunun  100’üncü yılı yani 1. Asrı olduğunu belirterek şunları söyledi:

Başkan Elçin; “ Her yıl olduğu gibi bugün de sevincimiz, heyecanımız yine doruklarda, fakat bu yılki kutlamalarımızda, milli şuurumuza yakışır bir şekilde heyecanını  ve coşkusunu içimizde yaşıyor olsak bile, coronavirüs illeti yüzünden, çocuklarımız ve halkımızla el ele kol kola meydanlarda, sokaklarda, coşkuyla kutlayamadığımız, evlerimizde pencerelerimizden balkonlarımızdan maskelerimizle sosyal mesafeye dikkat ederek buruk bir şekilde kutluyor olmanın da ayrı bir hüznünü yaşıyoruz.

Ulusal Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurabilmek için silah arkadaşlarıyla birlikte, çok büyük mücadeleler vermiştir. Bu Mücadele neticesinde 23 nisan 1920 tarihi;  milletimizin kendi egemenliğini eline aldığı, hep birlikte tutsaklık  zincirlerini kırdığı, özgür iradesi ile tarihi yeniden yazmaya başladığı ve T.B.M.Meclisinin kurulduğu çok anlamlı çok önemli bir gün olarak dünya tarihinde yerini almıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu günü sadece türk çocuklarına değil, dünya çocuklarına bayram olarak armağan eden, dünyanın tek devlet adamı, tek askeri ve tek lideridir.

Mustafa Kemal Atatürk Dünya Çocuklarının gülen yüzü olmuş olmaya da devam etmektedir. dünyadaki tek çocuk bayramı atatürk’ün tüm çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’dır.

Bu eşsiz bayramın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş günü olan 23 nisan gününde  kutlanmasının ayrı bir anlamı vardır;

Bugün, “YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM” diyerek tüm imkansızlıklara rağmen gözünü kırpmadan emperyalizme karşı girdiği kurtuluş savaşından zaferle çıkan türk  milletinin destanı , mazlum ve mağdur milletlerin  umudu ve ideolu olduğu gündür.

Bağımsızlığını Dünya’ya ilan ettiği, ulusal egemenliğini kazandığı, cumhuriyet’in temellerini attığı, akla, bilime, adalete, eşitliğe ve özgürlüğe dayalı, hak ve hürriyetlerin elde edildiği yeni demokratik sistemin kuruluşunun, ilk gününün türk ve dünya çocuklarına armağan edildiği gündür, bu gün.

Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde,  birbirimize sosyal mesafe koyarak iletişim kurma zorunda olmamız, hepimize bazı şeylerin kıymetini daha fazla hissettirmiştir.

özgürce sokaklarda dolaşmanın, sevdiklerimizle zaman geçirip korkusuzca ettiğimiz sohbetlerin, düğünlerde atabarı oynamanın, cenazelerde acılarımızı paylaşarak taziyeler vermemizin, ne kadar önemli ve  vazgeçilmez bir yaşam biçimimiz olduğunu daha çok anladığımız  bu günlerde.;

Bir çok şeyin kıymeti kaybedilince anlaşılır. ancak kıymet bilmek için kaybetmek gerekmez.

Ulusal egemenliğimizi  ve hürriyetimizi kaybetmeden önce Cumhuriyet’imize ve kazanımlarına canımız pahasına sonsuza dek sahip çıkmalı ve sahip çıkılması için mücadele etmeliyiz.

Ulusal Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi mirasının bizlere yüklediği sorumlulukla;

 Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin temsil ettiği, milli egemenliğe, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne ve cumhuriyete, bu güne kadar  her zaman sahip çıktık, bundan sonra da var gücümüzle sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Atatürk Ve Cumhuriyet değerlerini,  itibarsızlaştırmaya ve unutturmaya çalışan, emperyalist dış güçlere onların yerli işbirlikçisi hainlere buradan sesleniyorum,  
ne yaparsanız yapın, ne entrikalar çevirirseniz çevirin; Türk Milleti; Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ Ün ilkeleriyle, devrimleriyle, kuruluş felsefesindeki ana temasından milimetre ayrılmadan,                kararlılıkla  , muasır medeniyetlere giden yolun aydınlatıcısı olmaya ilelebet devam edecek sizin heveslerinizde kursaklarınızda kalacaktır.

Bu gün burada çelenk sunma töreninde sizlerle birlikte bir arada olmamızda, bizim bir araya gelmemizde unutmamamız gereken çok önemli bir ayrıntı var;

Bunu söylemeden geçemeyeceğim,

T.B.M.Meclisini Ve Türkiye Cumhuriyeti devletini kuran cumhuriyet halk partisinin, bir mensubu, bir üyesi ve bir neferi olarak herkesin yaşayamadığı bir onur ve  gururu hep birlikte yaşıyoruz.

Bu onur ve gurur tüm cumhuriyet halk partililere helal olsun, iyiki varsınız, iyiki varız.

Artvin Belediye Başkanı olarak çocuklarımıza söz veriyorum, bu corona illetinden, bu salgından kurtulduğumuzda; bugün burada, coşkuyla el ele kol kola kutlayamadığımız bayramımızı, Atatepe’ de balonlarla, uçurtmalarla, şenliklerle türkülerle şarkılarla Artvin’imize yakışır bir şekilde hep birlikte kutlayacağız.

SELAM OLSUN 100 YIL ÖNCE BİZE BU KUTLU GÜNÜ ARMAĞAN EDENLERE,
SELAM OLSUN 100 YILDIR ÇOCUKLARIN NEŞESİ OLANLARA,
SELAM OLSUN HER TÜRLÜ GÜCE SAHİPKEN YETKİYİ HALKA VERENLERE,
SELAM OLSUN HAK, HUKUK, ADALET DİYENLERE,

SELAM OLSUN ULUSAL  EGEMENLİK DİYENLERE,
SELAM OLSUN CUMHURİYET’İN KAZANIMLARINA SAHİP ÇIKANLARA,
SELAM OLSUN BÜTÜN DÜNYA ÇOCUKLARINA…

SELAM OLSUN, RAHMETLER OLSUN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’E

SELAM OLSUN, RAHMETLER OLSUN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN SİLAH ARKADAŞLARINA,

SELAM OLSUN, RAHMETLER OLSUN AZİZ ŞEHİTLERİMİZE

SELAM OLSUN, GEÇMİŞ OLSUN GAZİLERİMİZE

SELAM OLSUN UMUDUMUZ İSTİKBALİMİZ ÇOCUKLARIMIZA

 

Halkımızın bir kez daha 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, coronasız daha mutlu daha sağlıklı günlerde hep birlikte olmak dileğiyle hepinize saygılar sunuyor, katılım sağladığınız için chp artvin örgütü adına teşekkür ediyorum. sağolun, varolun.” Dedi.

 

Programa Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, CHP İl Başkan Yardımcısı Yücel Arslan, CHP Gençlik Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü, CHP Kadın Kolları Başkanı Ayşe Yavuz, ADD Artvin Şubesi Başkanı Ayla Varan, CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Altıparmak, partililer  ve vatandaşlar katıldı.

 

DİĞER HABERLER
İletİşİm

Kısa sürede iletiniz ile ilgili dönüş yapılacaktır.

İletişim Sayfasına Git
Artvin Whatsup İletişim