Tel : 4447008 WhatsApp : 05412123711 E-Posta : artvin@artvin.bel.tr | Faks:04662123712 | Kep adresi: artvin@hs01.kep.tr
HABERLER

KORONAVİRÜS SALGINI İLE MÜCADELE KONUSUNDA DURUM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Genel 30/12/2020 13:21

Belediye Başkanımız Sayın Demirhan Elçin, Artvin Valisi Sayın Yılmaz Doruk yönetiminde kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlarların yer aldığı koronavirüs salgını ile mücadele konusunda durum değerlendirme toplantısına katıldı.

Vali Doruk, Gençlik Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada,  vatandaşların yeni yılı evlerinde misafir kabul etmeden geçirmeleri konusunda uyarılarda bulundu.

Ülke genelinde olduğu gibi Artvin’de de koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadelenin sürdüğünü belirten Doruk, şunları söyledi:

“Tedbiri elden bırakmayarak yeni yılda da kurallara aynı hassasiyetle uymaya devam etmemiz halinde geçmişte olduğu gibi vaka sayılarımızın sıfır olduğu günlere tekrar kavuşmayı başaracağımıza yürekten inanıyorum. Özellikle yılbaşına gireceğimiz bugünlerde herkesin alınan tedbirlere ve kurallara uyması gerekmektedir. Yılbaşında evlerinize asla misafir kabul etmeyiniz. Kalabalık ortamlardan ve toplu eğlencelerden uzak durmamız gerekiyor. En çok bulaşma noktalarından birisi de ev ziyaretleri ve toplu alanlardır. Maske, mesafe ve hijyen şartlarından hiçbir şekilde taviz vermeden dikkatli olmamız gerekmektedir. Bu vesileyle 2021 yılının ülkemize ve tüm insanlığa başta sağlık, huzur ve barış getirmesini temenni ediyor, yeni yılınızı tebrik ediyorum."

Kamuda görev yapan personelin koronavirüsten kendilerini en iyi şekilde koruması gerektiğini ifade eden Doruk, ayrıca kamu çalışanlarının izinsiz asla il dışına çıkmaması gerektiği söyledi.

Toplumun her kesimine tedbirlere uyulması çağrısında bulunan Vali Doruk, koronavirüs salgını ile mücadelede alınan tedbirlerde elde edilen kazanımların, son zamanlarda oluşan rehavet havası ile bozulduğunu dile getirdi. 

Toplantıda, koronavirüs salgını kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar ve denetimlerle ilgili konular ile yeni alınması gerekli tedbirler görüşüldü.

Vali Doruk başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcısı Ahmet Salih Poçanoğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Kılınç, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile muhtarlar katıldı.

DİĞER HABERLER
İletİşİm

Kısa sürede iletiniz ile ilgili dönüş yapılacaktır.

İletişim Sayfasına Git
Artvin Whatsup İletişim