Tel : 4447008 WhatsApp : 05412123711 E-Posta : artvin@artvin.bel.tr | Faks:04662123712 | Kep adresi: artvin@hs01.kep.tr
HABERLER

BİRLİKTEYSEK EĞER GÜCÜMÜZ HERŞEYE YETER

Genel 13/01/2021 15:24

Belediyemizin öz kaynakları ile yol yapım ve iyileştirme çalışmalarını tamamladığımız; Şehit Dursun Acar Caddesi, Yurttaş Saraç Caddesi ve Halit Paşa Meydanı açılış törenini gerçekleştirdik.

Açılış törenine CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi,  CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, CHP Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü, CHP Artvin Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Yavuz Dinç, İYİ Parti Artvin İl Başkanı Kemalettin Akgök, İYİ Parti Artvin Merkez İlçe Başkanı Yusuf İnce, partililer ve vatadaşlar katıldı.

CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan açılış töreninde konuşma yaptı.

Bayraktutan yaptığı konuşmada; “Demirhan Başkanı protokol konuşmalarının ötesinde kalben kutluyorum. İyi ki varsınız başkanım. Ayrıca belediye çalışanlarımız var. Onları da tebrik ediyorum. Emeğinize sağlık hakkınızı helal edin. Geçmişte belediye başkanlığı yapmış tüm belediye başkanlarını anmadan geçemeyeceğim. Hepsine Artvin Milletvekili olarak saygılarımı arz ediyorum.  Hepsi bu kentte taş üstüne taş koydular.  Artvin millet ittifakının en başarılı  il sonucunun alındığı kenttir. Trakya’da dahi olmak üzere hiçbir kentte bu denli başarı elde edilmemiştir bizim açımızdan. O anlamda burada bize oy veren dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bize oy vermeyen dostlarımıza da aynı duygularımla saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum.  Burada karşıt bir partinin değil önümüzdeki seçimde de onların oylarını almaya aday olan Millet ittifakının oylarını almaya niyetli bir belediye başkanı oturuyor. Ben de bu düşünce ile onları saygı ile selamlıyorum.

Bu yollar Artvinliyi mutluluğa götürsün, bu kaldırım taşları Artvin’i dostluğa götürsün. Bu kaldırım taşları Artvin’i iyiliğe götürsün” diye konutu.

Belediye Başkanımız Demirhan Elçin açılışta yaptığı konuşmada; “Cumhuriyet Halk Partisinin Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı, Artvin’in Ankara’daki   eli, kulağı, sesi ve herşeyi  Milletvekilimiz  Sayın Uğur BAYRAKTUTAN, CHP İl ve İlçe Başkanlarım, İYİ Parti İl ve İlçe Başkanları, Kadın Kolları İl ve İlçe Başkanları , Benim çözüm ortaklarım selocanlar Gençlik kollarının İl ve İlçe Başkanlarım, Yazılı ve Görsel Basınımızın kıymetli temsilcileri, Belediyemizin vefakar, cefakar emekçi yol arkadaşlarım, bana güvenip, bana bu hizmetleri yapabilme fırsatı tanıyan çok kıymetli hemşehrilerim, değerli katılımcılar, pandemi ortamında açılış törenimize katılım sağladığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

2019 yılında İnönü Caddesi yenileştirme çalışmalarını tamamlamış ve  Tarihinde birlikte açılış törenini yapmıştık.

Seçim öncesi Caddelerimizi ve yollarımızı yenileyeceğiz güzelleştireceğiz  sözünü vermiştik sırasıyla söz verdiklerimizi birer birer yerine getiriyoruz.

İnşallah bir aksilik olmazsa 2021 yıl sonuna kadar da Cumhuriyet ve Sabit Osman AVCI Caddelerini yenileyerek Şehir Merkezindeki yollarımızı yenilemeye devam edeceğiz.

Şehit Dursun ACAR ve Yurttaş SARAÇ Caddelerimizin yollarını yenilerken, hiç programlarında olmamasına rağmen, Belediyemizin ricasıyla, Doğalgaz şebekesi imalatlarını yaptıran Akmercan Doğalgaz Şirketinin Sahibi Sn. Gazi AKMERCAN ve Genel Müdürü Yunus  KESGİN beylere teşekkür ediyorum.

Aynı Şekilde ÇEDAŞ ve TELEKOM yetkililerinede ayrıca teşekkür ediyorum.

imalat yaptığımız her yerde arıza olmadığı müddetçe tek bir kazma bile vurulmayacaktır.

Bütün altyapı, Doğal Gazından, Elektriğine, Telokomundan, Kanalizasyonuna, İçme Suyundan, Yağmur Suyu kanallarına kadar bütün imalatları tamamlanmıştır.

Yayalar için Caddelerinde kaldırım olmayan Artvin’de,  yayalarımıza, kısıtlıda olsa yaya kaldırım imkanı yarattığımız için ayrıca sevinçli ve mutluyum.

Şehit Dursun ACAR Caddesi eski adıyla Halkevi Caddesine Rahmetli Emin ÖZGÜN Başkandan sonra yaklaşık 15-20 sene sonra ilk defa el vurduk ve güzelleştirip alt yapısınıda tamamladık. Ne mutlu bize, hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun.

Yurttaş SARAÇ Caddesi yani alt Haypet’e beklide 30 yıldır hiçbir belediye Başkanı el vurmamıştı, bu bize nasip olduğu için ayrıca mutlu ve kıvançlıyım alt haypetteki hemşehrilerimize de helal ve hayırlı olsun.

Yapılan imalatlar süresince Yaşam konforlarının bozulmasına sebep olduğumuz kıymetli hemşehrilerimizden özür diliyorum.

Ancak şunun da unutulmamasını belirtmek istiyorum, Zahmetsiz Rahmet olmuyor, Yağmur Yağmadan da Güneş Doğmuyor.

 Yapılan imalatlarımız hakkında fazla vaktinizi almadan özet bilgi vermek istiyorum.

ŞEHİT DURSUN ACAR CADDESİ

BİNA CEPHELERİ, YOL, KALDIRIM VE ALT YAPI İMALATLARI

Şehit Dursun ACAR Caddesi çalışmalarımızı DOKA Projesi kapsamında DOKA’ nın 900.000,00  TL. desteği ile yapım işi kapsamında;

11.000 m2 Bina cepheleri iyileştirmesi

3.278 m2 söve yapımı

1.234 m3 taş duvar yapımı

4.316 m2 kilit parke yapımı

1304 m2 kaldırım taşı yapımı

1.764 mt. Bordur ve oluk yapımı

439 Ad. Demir Duba

50 Ad. Yol şerit ayırıcı sınırlayıcısı

50 Ad. Güneş Enerjili Reflektör yapılmıştır.

540 mt. Uzunluğundaki bu caddemizde;.

Gidiş Geliş çift yönlü Trafik hareketi sağlanacaktır.

Araçların yaya kaldırımları işgal etmemesi için Yol Dubalarıyla sınır oluşturulmuştur.

Cadde genişliği yaklaşık 7,00 mt. dir

Cadde üzerinde 24 Ad. Araç için Geçici Park cepleri bulunmaktadır.

Cadde üzerinde 36 Ad. Trafiğe engel olmayacak şekilde Park yapılabilecek alan bulunmakta olup,

540 mt.uzunluğundaki caddede 60 Ad.ücretsiz park yeri hemşehrilerimize tahsis edilmiştir.

Bütün imalatlarımıza, tam tamına 1.968.727,04 TL. harcadık, yani eski parayla 2 Trilyon  TL harcama yaptık.

Bu miktarın bu güne kadar 500.000,00 TL. si DOKA tarafından ödendi, kalan 400.000,00 TL. sinin Belediyemize ödenmesini beklemekteyiz.

Yapılan 2.000.000,00 TL. Cadde yapım maliyetinin DOKA’ dan gelecek parayı beklemeden toplamda bu güne kadar 1.250.000,00 TL. sini Ödedik 750.000, 00 TL. borcumuz mevcuttur. Bununda 400.000,00 TL. si DOKA tarafından Belediyeye ödendiğinde kalan borcumuzuda defaten ödeyeceğiz.

YURTTAŞ SARAÇ CADDESİ YOL, KALDIRIM ve ALT YAPI DÜZENLEMELERİ

Yurttaş SARAÇ Caddesi çalışmalarımızın tamamı Belediyemiz kaynaklarıyla yapılmış olup;

450 m3 taş duvar yapımı

199 m3 Beton duvar yapımı

4.419 m2 kilit parke yapımı

1.097 m2 kırmızı kaldırım kilit parke yapımı

993 mt. Bordur ve oluk yapımı 350 Ad. Demir Duba

29 Ad. Otopark şerit ayırıcı sınırlayıcısı

29 Ad. Güneş Enerjili Reflektör ve imalatlarımız

mevcut olan 670 mt. Uzunluğundaki bu caddemizde;.

Bu Cadde de Tek yönlü Trafik hareketi sağlanacaktır.

Araçların yaya kaldırımları işgal etmemesi için Yol Dubalarıyla sınır oluşturulmuştur.

Cadde üzerinde 50 Ad. Araç için Araç Park yeri tahsis edilmiştir.

Cadde üzerinde 33 Ad. Trafiğe engel olmadan Park yapılabilecek alan bulunmakta olup,

670 mt. uzunluğundaki cadde de 833 Ad. ücretsiz park yeri hemşehrilerimize tahsis edilmiştir.

Cadde üzerinde Çeltikçioğlu Apartmanının yanında Çocuk Parkı Yerinin altyapısını tamamladık.

Sadece Oyun Parkını Baharda montajlama işi kalmıştır. Sevgili yavrularımıza hayırlı olsun.

Cadde üzerinde Trafiği aksatan Çöp konteynırları Duvar içlerine yerleştirilerek soruna çözüm bulunmuştur.

Bütün imalatlarımıza, tam tamına 806.706,41 TL. harcadık

Tüm imalatların bedelinin tamamını Belediye bütçemizden ödedik. Herhangibir borcumuz bulunmamaktadır.

HALİT PAŞA MEYDANI DÜZENLEMELERİ

HALİT PAŞA Meydanı iyileştirme çalışmalarımızın tamamı Belediyemiz kaynaklarıyla yapılmış olup;

1.760 m2 İston kilit parke yapımı

660 m2 kaldırımlarda Doğal taş andezit yapımı

Meydan üzerinde toplam 10 Ad. Araç için Araç Park yerleri bulunmaktadır. Burada otopark ihtiyacıda yoktur Kapalı otopark bu meydanın içerisindedir.

Kubatoğlu deresinin içi tamamen temizlenerek olası sel ve doğal afetlerde tıkanmaması için çalışmalar yapıldı.

Meydan iyileştirme imalatlarımıza, tam tamına 533.604,91 TL. harcadık.

Tüm imalatların bedelinin tamamını Belediye bütçemizden ödedik. Herhangibir borcumuzda bulunmamaktadır.

Meydandaki Heykelinde iyileştirme çalışmalarına, çok kısa bir süre içerisinde başlayıp tamamlayacağız.

Meydandaki  Heykeli bu güne kadar, her yeni seçilen Belediye Başkanı kendine göre değiştirip, farklı figür konumlandırdığını hep birlikte yaşadık.

Ben seçim önceside söylediğim gibi ben geldim eskilerin yaptıkları iyi işleri dahi kabul etmiyorum demeyeceğimi ve  iyi olan şeyleri bozmayacağımı, daha iyi olması için düzenleme yapacağımı söylemiştim.

Heykelde sadece Folklor figürü mevcuttur, Folklor Artvin’in en değerli, en başarılı kültürü ve sporudur.

Heykelde Halitpaşa biyografisi, Artvin’in Turistik değeri olan yerlerin figürleri ve fotğraflarının olduğu ışıklandırılmış önemli günlerde folklor Müziği ritmine uygun hızda dönen bir Heykel yapımını gerçekleştirmeyi planladık.

Bu gün açılışını yaptığımız İmalatlarımızın toplam tutarı 3.309.038,36 TL. olup bu miktarın 2.400.000,00 TL. sinin tamamı Belediyemiz öz bütçesinden karşılanmıştır. Kimseye el açıp yalvarmadık.

Her zaman söylediğm gibi, aldığını ödeyen, verdiğini alan, yetimin hakkını yedirmeyen  Belediye olma yolunda kararlılıkla emin adımlarla ilerliyoruz.

2020 yılında gerçekleştirdiğimiz bir çok proje ve imalatlarımız vardır bugün sadece Şehit Dursun ACAR ve Yurttaş SARAÇ caddelerindeki yenileme çalışmaları ile ilgili kısıtlı tutuğumuz için diğerlerini burada dile getirmemekteyim.

Ancak 2019 Yerel seçimlerinde göreve geldikten sonraki dönemde yani bizim dönemde yaklaşık 2 yıllık icraatlarımızı pandemi nedeniyle halkımıza açıklayamadık.

Çok kısa süre içerisinde Belediyemiz sosyal medya hesaplarından canlı yayınlayacağımız, ne söz verdik ne yaptık, ne söz vermedikde yaptık  başlığı altında, icraatlarımızdan halkımızı bilgilendireceğiz.

Kıymetli Hemşehrilerim, ben az zamanda kısıtlı imkanlarla çok işler yaptığımızı düşünüyorum, sanırım sizlerde hissediyorsunuzdur.

Bu hizmetlere sizlerinde sahip çıkmanızı her yerde anlatmanızı sokakta ve sosyal medyada Belediyemize sahip çıkmanızı ve millet ittifakının Belediye Başkanı olarak sizlerden özellikle rica ediyorum.

Siz varsanız ben varım,

Siz varsanız Millet ittifakı var,

Siz varsanız gurur var, onur var.

Siz varsanız önümüzde Millet ittifakının Cumhurbaşkanı,

Millet ittifakının iktidarı var.

Ne mutlu banaki Hemşehrilerim bana güvenip Belediye Başkanı seçmiş, ben ve ekibime kendilerine hizmet etme fırsatı  vermiş olmalarından dolayı binlerce kez teşekkürler ediyorum

Bütün bu Belediye hizmetlerini yaparken, 7/24 gece gündüz uyumadan, dinlenmeden çalışan emekçi mesai arkadaşlarıma yani iş ortaklarımada çok teşekkür ediyor, sizleri hep birlikte onları alkışlamaya davet ediyorum.

Şu sözü hiç unutmayalım, unutturmayalım;

BİRLİKTEYSEK EĞER GÜCÜMÜZ HERŞEYE YETER.

Bu duygularla Yenilen ve güzelleşen insan odaklı yollarımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyor saygılar sunuyorum.

SAĞ OLUN,

VAR OLUN,

DAİM OLUN” ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER
İletİşİm

Kısa sürede iletiniz ile ilgili dönüş yapılacaktır.

İletişim Sayfasına Git
Artvin Whatsup İletişim