Tel : 4447008 WhatsApp : 05412123711 E-Posta : artvin@artvin.bel.tr | Faks:04662123712 | Kep adresi: artvin@hs01.kep.tr
HABERLER

ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİNDE TEK YÖN UYGULAMASI BAŞLADI

Genel 09/04/2021 15:55

07.10.2019 tarih ve 2019/05 sayılı İl Trafik Komisyonu Kararları doğrultusunda şehrimizdeki tek yön uygulamalarına Yurttaş Saraç Caddesinden başlandı.

Artvin’imizin en önemli sorunlarından birisi olan trafik sıkıntısı ile ilgili önemli bir adım atılıyor. Yaklaşık bir yıldır yapılan çalışmaların neticesinde Şehrimizdeki trafiği rahatlatmak amacıyla İl Trafik komisyonunun almış olduğu kararlar neticesinde, şehir merkezinde ki bazı cadde ve sokakların tek yön olmasına karar verildi.

Oluşabilecek trafik yoğunluğunun önlenmesi, Trafik akışının sağlanması ve kazalara sebebiyet vermemesi için Belediyemiz ekipleri tarafından düzenlenmesi yapılan cadde ve sokakların başlangıç ve bitiş noktalarına komisyon kararlarına uygun şekilde, kapan, tek yön, mecburi yön ve park yapılmaz işaretlerinin bulunduğu uyarıcı trafik levhaları ve kapanlar yerleştirdi.

İl Trafik Komisyonunun kararlar doğrultusunda,  09.04.2021 cuma günü itibariyle, Yurttaş Saraç Caddesinde başlanan tek yön uygulaması, 12.04.2021 Pazartesi gününden itibaren, il trafik komisyonunun karar almış olduğu tüm cadde ve sokaklarda uygulanmaya başlayacaktır.

Düzenleme yapılan cadde ve sokaklar şu şekildedir:

·         İnönü Caddesi girişinden Habazoğlu yol ayrımına kadar Atatepe istikametine (Yurttaş Saraç Caddesi)  tek yön olarak belirlenmiştir. Şahıs ve kurum mülkiyetine ait alanlar, araç park cepleri, 15 dakika geçici park alanları ve araç park alanları haricinde park yasağı uygulanacaktır.

·         Halitpaşa Meydanı’ndan AVM istikametine( İnönü Caddesi)  tek yön olarak belirlenmiştir ve 15 dakika geçici park alanları haricinde park yasağı uygulanacaktır.

·         Şehir Merkezi istikametine; Habazoğlu yol ayrımından Tekel Sokağa çıkan (Habazoğlu Sokağ’ı) tek yön olarak belirlenmiştir.

·         Tekel Sokak’tan İnönü Caddesi istikametine (Baki Çaloğlu Sokak) tek yön olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu güzergâhta park yasağı uygulanacaktır.  

·         Milli Parklar Müdürlüğü önünden Atanoğlu Mezarlığı istikametine (Şehit Kurmay Pilot Üsteğmen Remzi Kaplan Sokağ’ı) ağır vasıtalar için mecburi yön ve tek yön olarak belirlenmiştir.

·         Kafkasör Festival Caddesi’nden Belediye binası istikametine (Çağal Sokak) tek yön olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu güzergâhta park yasağı uygulanacaktır.

·         Çağal Sokağ’ından Cumhuriyet Caddesi istikametine (Türk Ocağı Sokağ’ı) tek yön olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu güzergâhta park yasağı uygulanacaktır.

·         Şehit Dursun Acar Caddesi başlangıcından, Eski Adliye rampası çıkış istikametine (Adliye Sokağ’ı) tek yön olarak belirlenmiştir.

·         Şehit Dursun Acar Caddesi Morg girişinden Vali Konağı arkası istikametine (Yavuz Sokak) tek yön olarak belirlenmiştir.

·         Yavuz Sokak’tan, Hastane Caddesine çıkış istikametine (Sağlık Sokağ’ı) tek yön olarak belirlenmiştir.  

·         Artvin Merkez Çayağzı Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesinden, Çoruh Üniversitesi Merkez Yerleşkesi istikametine, (Akademi Sokağ’ı) tek yön olarak belirlenmiştir. Yol boyunca park yasağı uygulanacaktır.

·         Adliye Sokağı’ndan, Yavuz Sokak istikametine (Kadir Halvaşi Sokak) tek yön olarak belirlenmiştir.

·         Adliye Sokağından, Doğan Sokak istikametine (Atatürk Caddesi- Pazar Yeri) tek yön olarak belirlenmiştir.

·         Doğan Sokak; Halitpaşa Meydanına iniş istikametine tek yön olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu güzergâhta park yasağı uygulanacaktır.

·         İnönü Caddesinden 7 Mart Ortaokulu istikametine (Tekel Sokak) tek yön olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu güzergâhta park yasağı uygulanacaktır. Ayrıca bu güzergâhta park yasağı uygulanacaktır.

·         Atanoğlu Mezarlığından, Çamlık Caddesi İstikametine (Telsiz Sokak) tek yön olarak belirlenmiştir.

DİĞER HABERLER
İletİşİm

Kısa sürede iletiniz ile ilgili dönüş yapılacaktır.

İletişim Sayfasına Git
Artvin Whatsup İletişim