Tel : 4447008  WhatsApp : 05412123711  E-Posta : artvin@artvin.bel.tr | Faks:04662123712 | Kep adresi: artvin@hs01.kep.tr
HABERLER

ŞEHRİMİZİN ALT YAPISINI TEKER TEKER TAMAMLIYORUZ

Genel 17/11/2021 13:28

Artvin Belediyesi’nin, Belediye mücavir alanları içerisinde başlattığı Artvin tarihinin en büyük alt yapı yatırımlarından biri olan 8 Milyon 565 Bin TL’lik, 14 km uzunluğundaki alt yapı çalışmasının 9.5 km’si tamamlandı.

Kanalizasyon hattı bulunmayan Çamlık Mahallesi ve şehrimizin turizm destinasyon merkezi olan bin 200 rakımlı Kafkasör Yaylasınının belli bir bölümüne ilk defa kanalizasyon hattı imalatı yapılarak bu bölgelerin kanalizasyon sorunu çözüldü.

Şehir merkezimizdeki eskiyen ve ömrünü tamamlayan Miralay Şükrü Bey Caddesinde ki 1. 500 metre uzunluğundaki kanalizasyon hattında çap büyütme işlemi yapılarak 400’lük koruge borularla kanalizasyon hattı imalatı çalışmalarının 1.300 metresi tamamlandı.

Kazım Karabekir Caddesinde ve 19 Mayıs Caddesinden Atanoğlu Sokak yol ayrımı güzergahından Katrevan mevkiindeki içme suyu arıtma tesisi arasında yapılacak olan kanalizasyon çalışmaları ile Artvin’in kanalizasyon sorunu tamamen ortadan kalkmış olacak.

Şehrin geleceğini planlarken birçok farklı noktada altyapı eksiklerinin ortadan kaldırılması ve mevcut altyapı sistemlerinin iyileştirilmesi için önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirten Artvin Belediye
Başkanı Demirhan Elçin;

“Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana şehrimizdeki eksiklerin tespiti ve bunların çözümüne yönelik projeleri hayata geçiriyoruz. Öncelikle aciliyeti olan yatırımları hizmete sunuyoruz. Göreve gelir gelmez, şehrimizin Doğalgaza kavuşması için köprübaşından AVM’ye kadar olan yolu Karayollarından devir alarak Doğalgaz imalatının yapılmasına imkan sağladık. Şehrimizin 7 mahallesinin 5’inde Hemşehrilerimizin Doğalgaz buluşturarak, hem temiz bir hava solumalarını hemde ekonomilerine katkı sağladık.

Şehrimizin her geçen gün nüfusu artıyor. Şehrimizin bu nüfus artışına cevap verecek alt yapısı maalesef mevcut değildi. Bundan dolayı şehrimizde eskiyen ve yetersiz kalan içme suyu ve kanalizasyon şebeke hattı yenileme, Kafkasör Yaylasınının belli bir bölümüne ilk defa  kanalizasyon hattı alt yapı çalışmalarına başladık.

Biz kısıtlı imkanlarımızla günü kurtaran değil geleceği planlayan Belediyecilik yapıyoruz. Tıkır Tıkır Çalışarak eksiklerimizi teker teker tamamlıyoruz. Bu çalışmaları da yaparken hemşehrilerimizden vermiş olduğumuz rahatsızlıktan dolayı özür diliyor, sabır ve hoşgörüleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

DİĞER HABERLER
İletİşİm

Kısa sürede iletiniz ile ilgili dönüş yapılacaktır.

İletişim Sayfasına Git

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Artvin Belediyesi Destek   Yardım Masası
905412123711
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
WhatsApp Canlı Destek