Tel : 4447008  WhatsApp : 05412123711  E-Posta : artvin@artvin.bel.tr | Faks:04662123712 | Kep adresi: artvin@hs01.kep.tr
HABERLER

HAZİRAN AYI OLAĞAN BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genel 02/06/2022 17:10

Artvin Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin Başkanlığında, Orta Mahallede gerçekleştirildi.

Artvin Belediye Meclisi, Şeffaf Belediyecilik kapsamında halka açık bir şekilde gerçekleştirdiği Belediye Meclis toplantılarında; Haziran Ayı Olağan Belediye Melis Toplantısını Orta Mahalle’de bulunan Star (Havuz) Düğün Salonunda gerçekleştirdi.

Meclis Toplantısı Başkan Elçin’in, alınan kararların Artvin’e hayırlı olması dileklerinde bulunmasından sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Haziran Ayın Belediye Meclis toplantısında öne çıkan gündem maddesi; İlimize yapmış oldukları katkılarından dolayı Borçka İlçesi nüfusuna kayıtlı İş insanı İsmet ACAR’a Fahri Hemşehrilik beratı verilmesinin kararlaştırılması oldu.

Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı; 10 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanması ile son buldu.

Halka açık bir şekilde gerçekleştirilen Belediye Meclis toplantısının ardından vatandaşların sorularını yanıtlayan Başkan Elçin şu açıklamalarda bulundu;

“Cezaevinin arkasında ki yol alternatif yoldur.  Ben kendi adıma ve mensubum olduğum parti adına söylüyorum. Sosyal medyada yazılar çıkıyor bu yola ne gerek vardır, söylemlerini ben duymadım. Ancak millet şunu söyledi Belediye bu yola niye sahip çıkıyor, belediye yapmadı dendi. Bu doğru DOKAP’ın Yeşil Yol projesi kapsamında Özel İdare tarafından yapıldı. Kötü de değil. Sosyal Medyada Belediye yolu teslim almıyor diye söylentileri geziyor. Biz Belediye olarak o yolu bize, temiz bir şekilde terkleriyle birlikte verin teslim alalım dedik. Henüz veremediler. 

DSİ’den de bir yıldır biten hem arıtmayı hem de İsale hattıyla ilgili Hatila Suyunun devredilmesini istedik. Eksikleri olduğu için teslim alamadık.

Bu sene, Atmaca virajından aşağı köprü başına kadar doğalgaza abone olmak isteyip de doğalgaz yakmak isteyen herkes doğalgazı kullanmış olacak” diye konuştu.

DİĞER HABERLER
İletİşİm

Kısa sürede iletiniz ile ilgili dönüş yapılacaktır.

İletişim Sayfasına Git

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Artvin Belediyesi Destek   Yardım Masası
905412123711
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
WhatsApp Canlı Destek